Биатлейт Евгени Устугов: биография и постижения

Евгени Устугов е един от най-младите и най-обещаващите спортисти. Той не спира за миг и продължава да достига нови висоти в спортната си кариера. Тя е известна и обичана от милиони хора по цялата планета. Той е идол на началните биатлонисти!

Евгени Устугов: биография, детство

Бъдещият биатлон ще се появи на тази светлина през 1985 г., на 4 юни в прекрасния град Красноярск. Може да се увери уверено, че Женя е получил способността си да спортува дори преди раждането си. В края на краищата родителите му бяха доста известни спортисти по онова време. И така, когато двама момчета са родени в семейство Устигу, родителите веднага започнали да развиват физическото си развитие. Започвайки от тригодишна възраст, Устугов и брат му практикуваха ежедневно с тях. Ставайки по-стар, момчето започва активно да се занимава с планинско катерене.

Училищните години на Юджийн бяха доста забавни и разнообразни. Той беше много активно дете. Никакво спортно събитие не би могло да се случи без участието му. На едно от състезанията през 1997 г. той бе видян от треньор по биатлон, съпругата на Виктор Йермаков. Виждайки добри способности на момчето, тя му предложи да опита ръката си в този зимен спорт.

По-нататъшния начин

Какво прави Евгений Устугов след дипломирането? Изглеждаше ясно, че ще влезе в отдела за физическа култура. Но младежът не успява да направи това чрез волята на съдбата. И става студент в колеж Дивногорск на Олимпийския резерв. След като изучава от няколко години, Женя решава да продължи обучението си в горския факултет, който успя да завърши с отличие през 2010 г.

Започване на спортни дейности

Кога биатлон влезе в живота на бъдещия спортист? Устугов Юджийн по време на обучението си е участвал в състезанието, което през 2005 г. се проведе във Финландия. Участвайки в индивидуални състезания, младият мъж успял да вземе 12, в състезания с преследване - 36, а по време на спринта - 42 място. Година по-късно, след като усъвършенства спортните си умения, Женя отива на Световното първенство, което този път се проведе в Ню Йорк. Изненадващо всичко, той успя да вземе наградата на пиедестала в състезанието за преследване. На релето, Женя беше втора, а в спринта показаха четвъртия резултат. От тази година кариерата на бъдещия шампион започва да набира скорост и да се развива бързо.

Стартови етапи на спортната кариера

Евгени Устугов е биатлер, който постигна високи резултати. Следващото важно състезание за състезателя е Купата на Европа 2006-2007. По време на спринта Устюгов заема 12-то място, докато остава зад победителя само за 3 минути. В състезанието за преследване Женя вече беше втора. Тук нямаше 25 секунди, за да завърши, въпреки факта, че той бе отделен от победата само с една пропусната цел.

Когато започнаха вторите етапи на чашата, младият човек трябваше да работи усилено. Неговите усилия увенчаха на 25-о място в състезанието за спринт. От победителя той падна за минута и половина и направи само три пропуски. В следващия спринт Устугов заема 50-о място, а зад главния съперник за почти 3 минути. Тези неуспехи не нарушиха младия биатлон. Това, напротив, служи като стимул за по-плодотворна работа.

Пътуване по света

Участвайки в много турнири и шампионати, Евгени трябваше да прекара доста време далеч от дома. Независимо от това отношенията с неговите роднини не се влошават. Устугов винаги усещал подкрепата на родителите и приятелите си. След като посети много части на Земята, Женя научи много нови неща, които му даде още повече сила за борбата.

Световното първенство, което се проведе в България през 2007 г., приятно удоволства всички фенове на Юджийн. Тук той взе 20 място, а той имаше само една грешка, а разстоянието от своя съперник достигна разстояние от 2 минути и 40 секунди. Когато релето се проведе, заедно с отбора биатлеторът успя да заеме 5-то място, което значително увеличи ентусиазма на началния спортист.

През зимата на 2007 г. Устюгов отлетя вкъщи, за да участва в състезания, наречени "Ижевска пушка". Този път успя да спечели второто място. Прекъсването с основния състезател беше 39 секунди.

След това Женя отива на Световното първенство в Норвегия. Спортистът не може да спечели победните титли, но въпреки това той се обявява за доста силен противник, който не бива да се подценява.

Още през 2008 г. Устугов е рехабилитиран на руското първенство, той заслужено печели сребърен медал. След това успява да заеме първото място в европейската купа. След това спечели конкурса, без да прави нито един пропуск. Победата беше брилянтна този път!

Година по-късно състезателят отива на Световното първенство в Оберхоф. В състезателното състезание той успява да стане седмо, а в спринта - да заеме 8-то място.

Евгений Устугов е популярен фаворит!

XXI олимпийски игри станаха дебют за Юджийн. Само там успя да се обяви за силен участник. Макар че той се противопостави на доста сериозни противници, той заема 15-то място по време на спринта, а в състезанието за състезания Женя завърши петнадесето място в общия списък.

Златният олимпийски медал украсява гръдния кош на 21 февруари в масов старт. Благодарение на усилията и работата си, биатлета заобикаля всичките си съперници и за кратко достига до победния финал. След мача, Юджийн получи наградата за приятелство.

През пролетта на 2011 г. Устугов заедно със С. Сптпсова завзеха честното първо място в Световното първенство.

Юджийн до ден днешен продължава активно да тренира и участва в много състезания. Наскоро получи титлата "Почетен майстор на спорта".

Личен живот на Устюгов

Въпреки натоварения график, Юджийн успя да създаде силно семейство. С бъдещата си съпруга той се среща на редовни състезания. Изборът на Улюгова е спортистът Александър Бондарев. Няколко години след запознаването младите хора правят сватба. Още през 2010 г. се ражда дъщерята на Евгени Вероника. Съпругата на биатлета решава да сложи край на спортната си кариера и да се откаже от семейните проблеми. Когато бебето беше на 3 години, татко вече я сложи на ски. През зимата на 2014 г. се ражда втора дъщеря Евгения. С неговото семейство той се опитва да прекарва много време и той го прави перфектно!

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.