Спорт и фитнесФутбол

ЕВРО 1960: Резултатите

Идеята за провеждане на турнир между отборите на Европа се появяват през 1927 година. Докато осъзнаят, това не се случи. След 30 години на УЕФА се върнах към тази идея и създаде Европейско първенство или купа Анри Delone. Първото теглене се проведе през 1960 г.. Франция взе последната част.

правилник

Не всички европейски отбори са подкрепили идеята за провеждане на Евро-1960. За да участвате в турнира отказа до 13 от 30 страни. Сред тях са Италия, Англия, Германия, Белгия и Швеция. Футболна федерация смята, че Купата ще попречи на играчите се възстановяват след сезона.

Останалите 17 държави-членки на Лигата, участвали в тегленето 1/8 и 1/4 финалите. Той е преминал в началото на юни 1958 година. 14 отбора, включително и на Съветския съюз, започват изпълнения на 1/8. Ирландия и Чехословакия извършва мач класификация.

На 1/8 и 1/4 финалите два мача: у дома и навън. Полуфинали и УЕФА Евро 1960 финалите проведени във Франция като Анри Делон е председател на Френската футболна федерация.

начало

По време на тегленето ЕВРО 1960 не е строго регламентирано календар - управленски екипи независимо споразумяха за място и време. Квалифицирани мачове, която, на теория, трябва да се проведат на първо място, който се проведе на 5 април и 10 май, 1959. Първият мач у дома Ирландия спечели с резултат 2: 0. Реваншът се проведе в Братислава, чехите са били в състояние да вкара четири гола без отговор и предадени.

Дебютният мач от UEFA EURO 1960 се проведе 28 септември, 1958. Срещата на СССР-Унгария е първата история за Европейската купа. Мачът се игра на стадион "Лужники".

1/8 финали

ЕВРО 1960 Футбол Руски (отбор СССР) започна с домакински мач срещу унгарците. За да се бори с него 100,000 фенове. Първият гол в мача (и историята на Европейското първенство) беше отбелязан в четвъртата минута на Съветския играч Anatoliem Ilinym. ЕВРО 1960 футбол СССР стана първата във всичко. Вячеслав Metreveli скоро увеличи сметката, и Валентин Иванов, направено от смачкване. Унгарците са били в състояние да отговори на само една топка в 84-ата минута.

Реваншът се проведе една година по-късно - 27-ми септември, 1959. За пореден път късметът застана на страната на Съветския отбор. Минимално побеждавайки унгарците, Съветския съюз, за да отиде на 1/4 финалите.

През втората двойка сблъсъка между французите и гърците. Първият мач се проведе във Франция. Изпълнен "Парк де Пренс" Видях осем гола, седем от тях вкара домакините. Реваншът завърши с резултат 1: 1.

Първият мач между Румъния и Турция се проведе в Букурещ. По-силна от румънците отбеляза три гола без отговор. 26 апр, 1959 в Истанбул е домакин на втората минута. Турция спечели с 2: 0, но това не беше достатъчно. В четвъртфиналите отиде в румънския отбор.

Двойка Норвегия, Австрия първия мач се проведе в Осло. С минимален резултат успя да победи австрийците. Реваншът във Виена се проведе и завърши с резултат 5: 2 в полза на Австрия.

В 1/8 финал на UEFA EURO 1960 и ФИФА се срещна Югославия и България. Любими в двойката беше очевидно. Югославия спечели първия мач на националния отбор с гол за 2: 0. Вторият завърши с равенство (1: 1).

Интересна двойка УЕФА ЕВРО 1960, Португалия стана ГДР. Първият мач се проведе в Берлин, където допуснаха домакините (2: 2). Срещата на гости в Португалия, германците вкара два гола, но победата остана майстори (3: 2).

Изход двойки Испания и Полша е съвсем очевидно. Далеч испански вона (4: 2). Начало спечели с 3: 0 и отиде на 1/4 финалите.

През последните няколко Дания играе срещу победителя от квалификационен кръг - Чехословакия. В Копенхаген не е било възможно да се определи победителя (2: 2). В дома, чехите надиграха датчаните големи (5: 1).

1/4 финали

Най-чаканият мач се превърна в СССР-Испания. В очакване на победителя, че е трудно да се предскаже. Но феновете не са били предназначени да се види вълнуващия сблъсък. Причината е, политическите отношения между двете страни, които са обтегнати в онези години. Испания отказа да посети Съветския съюз, предложи да бъде домакин на мачовете на неутрална територия. УЕФА каза не, глобени за отбора и възлагане на дисквалификацията. По този начин, на Съветския съюз, за да отиде на полуфиналите на ЕВРО 1960.

Франция има няколко Австрия. Французите спечелиха и двата мача. Произход завърши с резултат: 5: 2, а вторият - 2: 4.

Португалия разлика Югославия. Първият мач на португалците едва спечели с резултат 2: 1. среща Response проведе в Белград завърши поражение Португалия (5: 1).

През последните няколко срещна Румъния и Чехословакия. Да бъдеш в ранга на любимия, чехи уверено спечелиха два мача - (0: 2) (3: 0).

полуфинал

В края на месец май 1960 г. се проведе тегленето на полуфиналите. Противниците на Съветския съюз отиде в Чехословакия. Франция играе с Югославия.

Мач между Съветския национален отбор е на сцената "Велодром". Безпроблемно местни играчи бият чехите. Първият гол бе отбелязан от Иванов през втората половина, той също удвоява резултат, и Виктор Понеделник сложи край на мача.

Във втория мач той е смятан за фаворит на Франция, въпреки липсата на няколко ключови играчи. Югославяни довели 1: 0, но веднага пропуснали. Французите имат надмощие в играта и в 53-та минута доведе 1: 4. В 55-та минута гостите отбелязаха втори, но това не беше достатъчно. И тогава невероятното е случило. Между 75 и 79 минута, югославяните бяха отбелязани три пъти и достигна до финала.

Мач за третото място

Разстроен губи Франция, много колебливо проведе финалния мач срещу чехите. Недоволни фенове всяка грешка в освиркаха отбора си. Резултатът е победа на Чехословакия с гол за 2: 0.

финал

Съвпадение на СССР-Югославия се състоя на мокро поле в дъжда. Като цяло, играта беше равен. Първо изглеждат по-добре югославяни. На 43 минути Галич ръководи екипа напред. Отговор съветските играчи могат да имат върху 49-ата минута. Втората половина се проведе под натиска на Съветския съюз. Разкриване на победителя не е било възможно в по-голямата част от времето. Само сто и тринайсет минути, Виктор вкара втория гол в понеделник. ЕВРО 1960 отбор СССР спечели благодарение на упоритостта на играчите и придружаващата късмет.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.