Спорт и фитнесВъншни спортове

1994 Олимпиада: игри, когато хокейният отбор на Русия не заемаше място

Олимпиадата в Лилехамер 1994 беше XVII в сметката. В него участваха около 1737 спортисти от 67 държави. Имаше 61 набора от медали в 12 спорта. Следва да се отбележи, че Олимпийските игри през 1994 г. бяха организирани две години след последната релейна надпревара. Това беше направено, за да се размножат зимните и летните олимпийски игри навреме.

Дебют екипите на бившия СССР

За първи път спортисти от разпадащия се СССР действат като отделни екипи. Може да се каже, че това е дебютът им. Но заслужава да се отбележи, докато отличните резултати бяха показани от руския отбор. Тя успя да спечели огромен брой златни награди - 11 парчета. В резултат Русия спечели първото място в титлата. Според общия брой получени медали, националният отбор губи само за домакините на Олимпийските игри, норвежците, - разликата е била 3 награди от 26 до 23.

На практика цялото злато е било отнета от руснаците и в фигурно пързаляне. В индивидуалните мъже - Алексей Урманов, Евгени Платов и Оксана Гришчук - в състезания между танцови двойки. Заслужава да се отбележи още две триумфални игри, а това е Екатерина Гордеева със Сергей Гринков. Жените печелят представител на съветското училище, което преподава фигурно пързаляне - и това е Оксана Баюл, украински.

Биатлон и ски

Олимпиадата-1994 г. бе запомнена от отличното представяне на биатлонистите. Руският отбор блести с умение, и по-специално Сергей Чепиков, който успя да спечели спринта. Медальонът надделя над женския отбор, а мъжете получиха сребро, губейки първото място на германците. Олимпиада-1994 даде злато и Сергей Тарасов за успешно преминаване на състезанието за 20 километра.

Трябва да се отбележи, че ският отбор на жените се показа добре. В резултат на тази олимпиада трикратният шампион на състезанията беше Любов Егорова - тя успя да спечели състезанието с пет километра с класическия ход, както и 15-километровата система Гундерсен. Сред мъжете в този спорт, Бьорн Дали от Норвегия, получил сребро и две златни, се представи добре. Олимпиадата през 1994 г. се помни от спортисти от Узбекистан, защото за първи път получиха златен медал.

Брой медали и награди

Какъв беше резултатът за участниците в Олимпиадата през 1994 г.? Класирането на медалите се ръководи от Русия (по броя на златните награди). Като цяло първото място е взето от Норвегия. На трето място с разлика в два медала е Германия. Следват Италия, Съединените щати, Южна Корея и др. Последното място е Австралия - тя получи само два бронзови медала.

Трябва да се отбележи вниманието на Финландия - от рейтинговия списък, да бъде точна, долната му част изглежда най-достойна, защото спортистите успяха да спечелят пет бронзови медала, както и един сребърен медал. Над тях е само Беларус, а след това, защото спечелиха две сребърни.

Хокей на лед на Олимпиадата-1994

Трябва да се отбележи, че отборите на такива страни като Чешката република, Русия и Словакия, на олимпиадата тази година имаше дебют. За съжаление, руските хокейъри в тази категория останаха без медали. В полуфиналите спортистите не успяха да се доберат до шведите. В играта за трето място, руснаците загубиха от финландците, губейки до отбора с тромав резултат - 4: 0.

Следва да се отбележи, че хокейният мач на същата година се помни отдавна. За първи път в историята на предишната Олимпиада окончателният мач между Канада и Швеция приключи серия от престрелки. Факт е, че за една минута или повече преди края на мача спортистите от Швеция успяха да изравнят резултата. Защото назначиха серия от престрелки. В тях шведите показаха ненадминатото си умение. Така, за пръв път в почти 75 години участие в Игрите, шведският отбор спечели златото. И руският отбор също за първи път в историята на съветския хокей остана без медали.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.