Спорт и фитнесСпортове на открито

Furkad Мартен: биографията на френския биатлонистка

Furkad Мартен - един от най-добрите френски рубеж. Олимпийски шампион през 2014. Мартин - по-малък брат не по-малко талантлив биатлонистка Симона Furkada.

Ранна кариера

Първоначално родителите ми изпратиха двама братя в секцията хокей, но, тъй като той е бил далеч от дома си, те не винаги са в състояние да водят децата си там. Поради това, Симон и Мартин прехвърлени към раздел за ски бягане. С течение на времето, братята уморени от просто вървят около и те "хвърли зад пушката."

Мартен Furkad (виж снимката. По-долу) е много добре да влезе в този спорт. В началото на своята дейност съвпада с края на кариерата на Рафаел Poiret - легендарния биатлонистка, който е решил да напусне ските и да вземе треньор на работни места. В много интервюта, Мартин каза, че Poiret е негов идол.

По време на първите две години Fourcade нищо особено. Той винаги успява да влезе в зоната на точките, но победи и медали не е бил. Нищо чудно, те казват, че се смята за биатлон спорт "за възрастни". Постижения норвежки Bjoerndalen в последната Олимпиада само потвърждават това.

сезон 2009-2010

Furkad Мартен стана известен през 2010 г., когато той спечели сребърен медал в масовия старт на олимпийските игри. След това, той спечели три пъти в състезания в Световната купа. След като в Kontiolahti и два пъти в Осло. Това му позволи да вземе в генералното класиране на пето място. Брат му е седмата година.

сезон 2010-2011

За Fourcade беше успешен сезон. Той започна с три попадения в топ 5 в Остерсунд. Тогава той взе 2-ро място в Руполдинг и в трите състезания. Началният победа маса във Форт Кент и Antholz му позволи да дойде ясен фаворит за Световната купа.

Благодарение на високото скоростта и точността Мартин френския национален отбор спечели смесена щафета трета. Много същото Fourcade получи сребърен медал в спринта и злато в преследването (въпреки три наказания). Според резултатите от биатлонистка сезона е на трето място на генералното класиране на Световната купа.

сезон 2011-2012

Преди сезона, Furkad Мартен е поставил ясна цел - да вземе 1-во или 2-ро място в запис в таблицата на студента. Тази задача той започна да изпълнява незабавно, в първия етап, който печели състезанието преследване и индивидуална надпревара. Още преди края на сезона, беше ясно, че спортистът се 1-во място в цялостната Световната купа. В допълнение, Мартин получи малък кристален глобус в преследването и спринта.

сезон 2012-2013

Той е открит през шведската победата французин Остерсунд (индивидуално състезание). В спринта, всичко не е толкова добре - само на 10-о място. Но тогава Fourcade успя да спечели в преследването. Следващите етапи не са били много успешни: французинът не заема първо място. Причината за това е било получено от него в Оберхоф контузия на рамото.

Липса на Свендсен в предолимпийските седмица в Сочи позволи Мартин да спечели двете състезания от двете проведе. В индивидуалното класиране при 20 км Fourcade пропуснати само веднъж елиминира 60-секундна разлика от лидера - Binbahera. В резултат на това в полза на Мартин на финала беше 7 секунди. В конкурса за спринт на 10 км французинът не е направила нито един фиш и уверено спечели първото място, побеждавайки сребърен медалист Евгений Устюгов 40 секунди.

Последният етап от Световната купа, която се проведе в Ханти-Мансийск, французинът стана триумфално. Fourcade спечели състезанието спринт, не позволява на един мис. В преследването той не е бил в състояние да постигне такъв успех. Мартин пропусна на всяка крачка, да извърши 5 грешки.

Въпреки редица неуспехи, в края на 2013 г. все още Fourcade изпревари своя основен съперник Свендсен по 421 точки, побеждавайки рекорда за най-набран номер за точките на сезона. Също биатлонистка спечели кристалния глобус във всички видове състезания.

2014 Olympics

08 февруари Мартен Furkad, снимка на който е прикрепен към статията, взеха участие в състезанието спринт. За съжаление, ударът му мина на lezhke. В резултат на това, спортистът трябваше да се задоволи 5-то място.

10 февруари той участва в преследването, което не е имал равен. Биатлонистка пропусна само веднъж. Освен това, техниката на каране на кънки Мартен Фуркад бе безпогрешен. Не е изненадващо, той е първият.

13 февруари Мартин участва в индивидуалната надпревара в комплекс Лора. Отново спортист - една грешка, а втората златото. 2-ро място зае тогава немски Ерих Lesser, една трета - на руснаците Евгени Garanichev.

Всички фенове чакаха биатлон ожесточена борба между Свендсен и Fourcade. И това се състоя на 18 февруари в масов старт. Двубоят беше много вълнуващо. За определяне на победителя, съдиите трябва да видите фотофиниш. Това бе четвъртият Swensen победа на олимпийските игри.

Реле 4 × 7,5 км постига олимпийски биатлон. Мартен Furkad, въпреки че работи в последния етап, но не успя да помогне на френския отбор. В резултат на това тя не се кача на подиума.