Спорт и фитнесСпортове на открито

Раиса Петровна Smetanina - гордостта на ски

Раиса Петровна Smetanina - Съветския скиор, олимпийски шампион пет пъти. Повтарящата шампион на СССР и по света. Той е спечелил над 20 медала на различни разстояния. През 1993 г. в Париж, тя бе дадена на наградата "честна игра" за достоен пример за спортна кариера.

детство

Раиса Петровна Smetanina (виж снимката. По-долу) е роден в село Mohcha (Коми република) през 1952. Родителите на бъдещите шампиони пастири са наследствени.

Момичето веднага се адаптира към живота и се влюбих в с цялото си сърце тундра, въздушното си и обширни открити пространства, спокойствие, сини езера ... къде си я възвръща независимостта, спокойствие, възможност да се отърве от самота - скиор вечен спътник в борбата за разстоянието.

Smets семейство се състои от петима братя Иван, Иля, Генадий Фьодоров, Владимир - и две сестри: Олга и Рая. От ранна детска възраст, те са били обучавани да карат ски, както в тундрата, която е основно средство за транспорт. Ски постановени и е дошло времето, когато те паднаха в ръцете на Раиса.

Северна територия живее активен спортен живот. Двама директори на местните училища са били големи фенове на състезания по ски и редовно организирани мероприятия за деца, както и снимките на този филм. В събота и неделя, те редовно се посещава един на друг и обменят съвети, които търсят нови методи на обучение. Техният ентусиазъм те са в състояние да запали не само децата в училище, но и децата от всички краища на региона.

Първите състезания и образование

За първи път Райс спечели Pechora в Junior шампионата на републиката. Тя зае второ място. След като завършва училище Smetanina Раиса Петровна се премества в Сиктивкар за допускане до колеж на учителите. Там тя се запознава с първия си треньор - Germanom Haritonovym - и започна да се ангажира сериозно каране на ски. След като завършва колеж през 1970 г., Раиса взе спортно общество "Жътва" като член на националния отбор.

Ранна кариера

През 1971 г. Раиса Петровна Smetanina включени треньор на Съветския съюз в списъка на кандидатите за участие в Олимпийските игри.

Най-трудното за спортист беше през 1972 г., когато той, за да се научат всички трикове на ски, да работи за носене. Треньор й беше Виктор Иванов, и се погрижи за жена Галина Kulakov. Поради това, Раиса показа добри резултати, за довършителни работи в националния шампионат трето място (5 и на 10 км.).

първо злато

1974 е първият спортист златен медал. Раиса Петровна Smetanina го спечели през реле отбор на Световното първенство в Фалун. На олимпийските игри в Инсбрук в Съветския националния отбор е неудобство. Галина Kulakov не може да води отбора за здравословни причини. Нейното място бе заето от Smetanin.

Пет километра разстояние млад скиор беше брилянтен, но губи злато Елен технологии, давайки й само секунда. Райс проведе с работата на треньора на грешките и разработи стратегия за следващото състезание. Тя донесе резултати и Smetanin успя да заобиколи всички конкуренти на десет състезанието. Резултат олимпийски игри - два златни и един сребърен медал.

нови победи

На олимпийските игри през 1980 г. Smetanina Раиса Петровна влязоха в историята на ски като първия състезател, два пъти завладява подиума в индивидуалното класиране. В спортист за Световната купа от 1982 г. печели златен медал на разстояние от 20 км, ставайки единственият съветски скиор, който влезе в шестте най-добре.

Четиринадесетата Олимпиадата също увенчават с успех за Раиса. Тя спечели два сребърни медала (10 и 20 км.). А на Световната купа през 1985 г., подадена в съкровищницата си от злато (реле).

1988 Olympics година, също може да се счита за успешна. В десет състезанието Раиса спечели сребро, и двадесет километра спечелиха бронз. След това успя да вземе подиума и другите ни скиори - най-проницателните и Тихонов.

споделяне на опит

Признавайки, че спортната си кариера някога свърши, Раиса Петровна Smetanina грижи за младите спортисти от отбора. Тя зае размножаване новото поколение руски скиори. Раиса от пример показва, момичетата с какво упоритост и упорита работа, необходима за постигане на целите си. Прочут скиор постоянно с молба да бързо, както в обучението и в състезания.

Последна победа

През 1992 Smetanin Раиса Петровна, чиято биография беше представен в тази книга отиде в Зимните олимпийски игри в Албервил. Четиридесет години спортист се появи на писта номер две. А десет раса тя зае четвърто място, а в релето спечели злато.

Това беше последният медал на Раиса Петровна кариера. Тя се превърна в символичен и скъпа награда. Сега голяма състезател може да се пенсионира и да премине щафетата на младия и обещаващ скиор. По това време тя е LOA, Vyalbe и Egorova, който избяга с Раиса Петровна по време на Олимпиадата. В интервюта, момичетата винаги казваха, че Smetanin е направила огромен принос за ски-бягане, както и множество печеливш екип - това е единственият й заслуги.

За спортни постижения Раиса Петровна лидерство на Република Коми й даде хубава къща.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.