Спорт и фитнесБойни изкуства

Beloglazov Сергей: биография и снимка

Beloglazov Сергей - известен съветски състезател. Двукратният олимпийски шампион в свободната борба. Множествена носител на световни първенства, Европа и СССР. Носител на титлата "Заслужил майстор на спорта".

Биография на спортист

Beloglazov Сергей е роден в Калининград през 1956. Родителите ми бяха обикновени работници - Алексей Yakovlevich Starokulov и Антонина Алексеевна Beloglazova. След като в голям спорт, Сергей пое по благозвучен име на майката.

Борба започна с брат близнак Анатолий. На 14-годишна възраст. После двамата тежат по-малко от 30 кг. Първият им треньор беше Гранит Иванович Toropin. И двамата могат и талантливи бойци. Единственият проблем е, че Сергей и Анатолий бяха в един и същи клас на тегло. Toropin реши да ги разтвори. Сергей е планирал да се възстанови и да се премести в категорията на тези, които тежи повече от 52 килограма. Анатолий остава в по-лека категория.

Анатолий брат

Сергей Анатолий брат също имаше известен успех в борбата. Той стана световен шампион с три време. В момента той е наставник на младежкия отбор на Русия в този спорт. Тя работи в клуба ЦСКА.

Той започва кариерата си в клуба на въоръжените сили в Калининград, а след това играе за Киев "Динамо".

През 1980 г. по време на Олимпийските игри в Москва, той е победител. В тегло категория до 52 кг във финалния мач той се срещна с полския спортист Владислав Stetsik. Спечелих ясно предимство.

Зацепване в Киев Transfer

През 1977 г. Сергей Beloglazov преместен от Калининград до Киев. Скоро той започва да се застъпи за местните спортен клуб "Динамо".

В навечерието на висшето образование е получил в държавен педагогически институт Краснодар а по-късно завършва Command училище във Саратов, която носи името Feliksa Dzerzhinskogo. Той е получил титлата на Министерството на вътрешните работи офицер.

Първият международен успех

Beloglazov Сергей след серия от победи в състезания All-съюз стана част от националния отбор на СССР. Първото голямо международно състезание за него е на Европейското първенство в столицата на Румъния - Букурещ, която се проведе през април 1979 г..

Beloglazov Сергей, боец, говори в категория до 57 кг нагоре. На финала той се срещна с румънския спортист Аурел Неагу. Победата е за съветските спортисти. На Европейското първенство по съветски отбор спечели общото класиране. Съветските спортисти спечелиха 8 от 10 златни медала. След като бяха втори. Без награди бяха само в категория до 62 кг нагоре.

През същата година Beloglazov Сергей, чиято биография е тясно свързан с този спорт, за първи път участва в световния шампионат. Състезания се проведоха в столицата на Калифорния в Сан Диего.

В категория до 57 килограма нагоре, победен от японски спортист Beloglazov Hidzaki Tomiyama. Съветски национален отбор на световното първенство в генералното класиране медалистите (и в свободен стил и борба класически стил) спечели първото място. Активите на спортистите Съветски съюз са били 9 златни, 5 сребърни и два бронзови отличия. Само в четири класа, тегло, никой от местните спортисти не ставам на подиума.

олимпийското злато

На Олимпийските игри в Москва в категория до 57 кг действали Сергей Beloglazov. Борба е един от най-богатите в дисциплините на монетата. В момента има общо 10 комплекта.

Beloglazov братя бяха непобедими. Анатолий спечели в своята категория на финала, побеждавайки Pole Владислава Stetsika и Сергей във финалния мач бе по-представителни за народно-демократична република Ho Lee Пена.

В общи компенсирани съветски бойци, натрупан седем от десет медала. Само в категория до 48 кг Сергей Kornilaev е на трето място и взеха златото италиански Клаудио Полио. И сред спортистите с тегло 74 и 82 кг надмина българи - Валентин Райчев и Исмаил Абилов.

второ злато

След САЩ бойкотира Олимпийските игри в Москва, след игри през 1984 г. в Лос Анджелис, преминали без съветските спортисти. Генералният секретар на Черненко се отбележи, че той счита, че е неуместно да се изпрати спортисти на Олимпиадата като Америка нарушава основните принципи на Олимпийската харта и се обръща срещу Съветския съюз масивна антисъветска пропаганда. Ето защо, в съветските бойци XXIII Олимпийските игри и не са на първо място в отборното класиране в заминава за американците.

Следващият път, когато на Олимпиадата Beloglazov Сергий, чиято снимка е във всички спортни вестници, отиде в 1988 година. Игри се проведоха в корейския Сеул. Неговият брат Анатолий вече не е лидер в класа си тегло. Той бе заменен от Владимир Toguzov, който спечели бронзов медал.

Сергей уверено не успя да се класира във финалния двубой се бори с ирански Аскари Mohammadianom. Най-убедителна победа и втори златен олимпийски медал в актива.

постиженията

По време на кариерата си той е спечелил много победи Beloglazov Сергей. Награди той спечели най-важните състезания в света. В допълнение към два златни олимпийски медала, 6 пъти спечели световното първенство - в САЩ Сан Диего, македонски Скопие, Едмънтън, Канада, Киев, Будапеща и два пъти отново във френския Клермон-Феран.

4 пъти спечели Световната купа в свободната борба в категория до 57 кг. 5 пъти печели на Европейското първенство - унгарски Букурещ, Българската Варна и Велико Търново, Йонкьопинг шведски, английски Манчестър.

През 1984 г. той спечели поредица от международната конкуренция между страните от социалистическия лагер, който се проведе успоредно с Олимпийските игри в Лос Анджелис.

треньорска кариера

Завършен с голям спорт, Beloglazov присъедини треньор в спортния общество "Динамо". Следване на капитана на спорта Дмитрий Mindiashvili и двоен олимпийски шампион Иван Яригин треньор на националния отбор на СССР в свободната борба.

С националния отбор той е работил в продължение на две години, както и по време на преструктурирането са напуснали страната. До 1994 г. е работил като старши треньор на американския Олимпийски отбор, а след това 4 повече години готвят за участие в големи международни състезания борци от Япония. Той се завръща в Русия през 1998 година.

Homeland Beloglazov веднага спечели място в националния отбор. Той стана старши треньор на мъжкия отбор. Заедно с екипа през 2000 г. заминава за Олимпийските игри в Сидни, Австралия. В конкуренция разиграва има само 8 комплекта медали. Руски екип, ръководен от Beloglazova класира на първо място в отборното класиране в, който печели четири златни и един сребърен. Спечелен от Мурад Umahanov Адам Сайтове Sagid Murtazaliyev и Давид Мусулбес. Ние се конкурираме в размер борци от САЩ, Иран, Азербайджан и Канада, които имат един златен медал.

През 2003 Beloglazov Върнах се подготвят американските бойци. Вторият завръщането в Русия се състоя през 2006 г.. Този път той е възложена подготовката на националния отбор за жени в свободната борба. През 2009 г. той е назначен за старши треньор на Сингапур.

В момента работи в Русия. Треньорска отбор и клуб Московска област в свободната борба в спорта обществото на ЦСКА.

Сергей Beloglazov женен. Той има четири деца, две от които са от първия му брак.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.