Новини и обществоЗнаменитости

Kudryavtseva Яна Алексеевна: биография и записи

Kudryavtseva Яна Алексеевна е най-младият съвършен шампион в световните състезания по гимнастика. Момичето е родено в спортна среда, защото баща й е известен плувец, спечелил Олимпийските игри през 1992 година. Семейството живее в Москва.

Кариера нараства

Рано достатъчно, за да постигне значителен напредък Kudryavtseva Яна. Нейната биография е свързана със сериозен спорт, започващ през 2008 г., когато победата в младежките турнири бе спечелена. Тогава такова събитие се проведе на територията на Дмитров през 2009 г., се състезава в Самара през 2011 г., както и в Казан (2012 г.).

Сезонът, когато започнаха представленията на състезанията, беше 2011 година. Тогава талантите се оценяваха достойно, което Яна Алексеевна показа на Куджавцецева. Между младежите имаше международна конкуренция. В същото време, състезанието за Гран при награда продължи.

Яна Алексеева Куджавцесева се отправи към водещите редици на своя отбор. Отлична работа беше извършена от нея с мака и с обръч. Купата на младежите бе спечелена. В Пезаро получи световно лидерство Куджавцева Яна. Кариерата й се развиваше бързо.

2012 донесе победа в европейските състезания сред младежите. Сърцата на съдиите подкупиха красиво изпълнените изпълнения с топката. Kudryavtseva Яна Алексиевна получи "злато" в резултат на всичко около отбора.

Бързо развитие

Оттогава постиженията му само се умножиха. Kudryavtseva Яна Алексеевна преминава в състезанието сред възрастните. Спортната кариера в категорията "Старши" започва с международен турнир от 2013 г., който се провежда в руската столица. Следващото турне се проведе на територията на Холон. Всичко около беше спечелено с блясък, както и състезание с клубове, "бронз" беше произведено, благодарение на топката, с грациозно успя да се справи с обръча.

Кудрявцева Яна Алексеевна става участник в Световната купа, която се провежда на територията на София. Той й даде първото място на всички събития. Въпреки факта, че беше първият й сезон, момичето беше първата в историята, която надмина съперниците си на този етап на самата кариера. С блясък, олово в работата с обръч беше спечелена, се справи добре със спортното оборудване, получи "бронз" за изпълнение с лентата.

Когато Световното първенство се проведе на територията на Минск, втората победа в всички събития, "злато" за работа с топката, а втората - с панделка и клубове, бяха получени незабавно.

Задаване на записи

Следващият етап от кариерата й бе приет във Виена, когато спечели "златното" Яна Алексеевна Куджавцецева. Снимки показват какво елегантно момиче, но колко постоянство и старание в нея! Изпълнявайки с топката, тя спечели 19 точки от актуализираната рейтингова система, която по това време беше рекорд. Феноменално младото момиче беше, когато спечели титлата на европейския шампион. Само 15 години и вече такива резултати!

В първия кръг на Световното първенство в Санкт Петербург през 2013 г. бе приета третата позиция на всички места, първото място за работа с топката, втората с кеча и изпълнението с панделката.

Победа, без значение какво

Август тази година донесе дебют в Киев в рамките на световното първенство. Имаше някои технически пречки. Няколко пъти музиката е изключена, така че изпълнението трябваше да започне отново. Независимо от всичко, тя стана победителка и получи резултата от 18.5.

Също така, шампионската титла бе спечелена в работата с клубовете, на второ място - с обръч, както и за топката. Когато имаше окончателно всичко, което се проведе в индивидуален режим, момичето спечели. Това постижение я издига до статуса на най-младия гимнастик, който е спечелил перфектно лидерство в света от 15 години насам.

Завладяването на Изтока

Тогава събитията от живота й се разгръщат в Япония, където е член на клубния шампионат Aeon Cup. Момичето действа като част от група, конкурираща се от името на асоциацията "Газпром". Тя и нейните колеги в отбора станаха лидери на отборното състезание, пред Беларус и Украйна. Когато имаше един човек наоколо, Куджавцесева получи "злато".

Следващия 2014 г. пак връща момичето в Москва, за да участва в турнирите от Гран При. Той носи третото място за всички и на второ място - за работа с дантела и обръч. Гимнастичка можеше да постигне страхотни резултати, ако беше по-добре подготвена, но все още остана в топ три.

Много по-добри неща отидоха в Tie, където тя спечели първото място във всички категории, с изключение на работата с дантела. Там тя има второто място. В Щутгарт бяха получени четири златни медала. Веднъж в Холона на Голямата награда, тя спечели още две първа места, една секунда и "бронз". При второ посещение в Песаро беше възможно да спечели във всички категории.

Непроменен шампион

Април 2014 г. беше периодът на шампионата на Русия в Пенза. Индивидуалното наоколо беше напълно покорено от нея. След като дойде в Корбей-Есон и Ташкент, заема второ място, на второ място до сънародника си Мамун Маргарита. Когато следващите етапи се състояха на територията на София и Минск, момичето успя да спечели победата.

Юбилейното тридесето Европейско първенство донесе триумф в ролята на абсолютен лидер. Казан и финалната фаза на Международната купа стана периодът на получаване на четири златни медала и един сребърен медал.

Световната купа 2014 в Израел започна с екип навсякъде, в резултат на което участниците от Русия станаха победители. Kudryavtsev е квалифициран във всички финални състезания. Категориите на кърпа, пръстен, топка донесе първото място и лентата - втората. Това беше и един много успешен период, тъй като тя отново спечели статута на абсолютен шампион в индивидуалното наоколо.

В края на състезанието Иън получава специална награда, която е била предоставена от Лонгинес за елегантност. Красотата успя да стане лауреат на наградата Silver Sour.

Най-значимите постижения

Списъкът на записите на това крехко и елегантно момиче е невероятно:

• Тя стана най-младата гимнастичка, която спечели абсолютното световно първенство за 15 години.

• Тя също така притежава победителя в индивидуалния дебютен сезон.

• Бяха първите, които получиха 19 точки от 20 по новата схема за съдийства на Европейското първенство през 2013 г.

• На първите европейски мачове в Баку, рекорд за броя на първите места.

Ритмичната гимнастика е невероятно изкуство. Когато погледнете колко грациозни, стройни спортисти изпълняват, изглежда, че всички упражнения, високи мухи, невероятна гъвкавост са им дадени лесно.

Те обаче постигат такива успехи с голяма трудност. Яна Куджаватцева вече от много малка възраст постигна голям успех, завладя Европа и Азия. Настойчивостта на това момиче може да бъде завиждана и всичките й постижения заслужават най-голямо уважение.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.