Спорт и фитнесЛеката атлетика

Светлана Царукаева: спортни постижения и биография

Царукаева Светлана - един от най-известните руски щангисти. Носител на множество международни награди. Редовен участник и медалист от много турнири и състезания. В статията се разказва за историята на спортната си успех.

ранните години

Бъдещият шампион е роден през зимата 1987. Момичето не се различава от връстниците си, но ентусиазма й не беше същото като всички останали. момиче Той се интересува от вдигане на тежести. Светлана Царукаева притесняват, че родители и приятели не разбират нейните уроци и реши, че няма да има кой да каже нещо. Както знаете, всички тайната става ясно. Родителите научили, че момичето се занимава с подобни дейности, и не го предотврати. Спортист е изненадан от този развой на събитията.

Наред с другите неща, Светлината е считан за един от най-перспективните спортисти в тяхната възраст. Още през 2002 година тя спечели първия златен медал, въпреки че тя е само на петнадесет. На следващата година тя отново спечели златото на руския шампионат. Заслужава да се отбележи, че това е конкуренцията на младежи и млади нива.

кариерата на възрастни

През 2006 г. Царукаева Светлана дебют на старши състезания. По това време тя е била само на деветнайсет, но тя успя да спечели сребърен медал на световното първенство през 2006 година. Въпреки факта, че никой не видя претендент й за медал, руснакът е успял да докаже на всички обратното. Много голяма изненада всички Светлана Царукаева. Снимки и видео от състезанието показват всички страсти, както и радостта от атлетите.

Година по-късно тя отново спечели сребърен медал на световното първенство. През същата година тя спечели златен руския шампионат за възрастни. Светлана по това време само на двадесет години, и тя е един от най-обещаващите атлети на страната.

През 2008 г. тя спечели златен медал на руския шампионат.

През следващите години, спортистът ще спечели няколко награди от световни и европейски първенства, но не спечели един-единствен златен медал.

Много важно в кариерата на младия щангист става 2011.

Златни години

През 2011 г. Светлана Царукаева отива на Световното първенство по футбол, който се провежда във френската столица. Букмейкърите са уверени, че руснакът ще се състезава за подиума, но шансовете, че тя ще спечели златото, не е достатъчно.

Независимо от всичко, Царукаева успя не само да спечели златото, но и постави световен рекорд в изхвърлянето. Тя се предаде на теглото от 117 кг. В допълнение към успех на международния турнир тя спечели Голямата награда на Руската шампионата. Турнирът се проведе в Пенза. Е, това е да се отбележи Европейския форум на сребро.

олимпиада

На техните първите олимпийски игри тя се връща обратно през 2008 г., в Пекин. Конкурсът беше провал, защото руснакът не е в състояние дори да завърши упражнението и веднага се оказа сред тези, които напуснаха турнира.

Неспазването обвинява младежта и прекомерна възбуда. Каквото и да е, тя не се отказа и продължи да се подготвят за други състезания.

Четири години по-късно Царукаева лесно да премине квалификацията и спечели билет за Олимпийските игри в Лондон. По времето, когато тя вече е считан за един от фаворитите на летните игри, защото преди една година, спечели световната титла и постави световен рекорд там.

От всички момичета бяха в очакване на злато, но не успя да отговори на очакванията. В резултат на това той спечели сребро. У дома изпълнение оценен като успешен. Въпреки това, тя все още вярва, че тя може и трябва да бъде показано на състезанието много по-добър резултат.

Светлана Царукаева: любовен живот

Личен живот спортисти не са толкова богати като спортна кариера. Момичето отдава това на факта, че тя е напълно фокусиран върху спорта.

Въпреки вдигане на тежести, момичето е голям фен на литературата. В много интервюта, тя твърди, че обича да чете Balmont поезия.

Както и при всички дами, тя обича цветя и готвене. Светлана не веднъж се каже, че обича да се пекат сладкиши и лечение на своите близки.

В най-горещите момиче говори за майка си. Спортист във всички интервюта се посочва, че е важно, най-важният човек в живота си. Мама - човекът, който винаги е подкрепяла по вдигане на тежести.

Тя не е омъжена. Заслужава да се отбележи, че една професионална кариера е към своя край, което означава, че скоро Светлана, може да се намери човек, който ще се свърже с живота си.

награди на държавно равнище

Имайки предвид, че кариерата му Светлана Царукаева е носител на много награди на правителството на Руската федерация не може да не забележи.

"За заслуги" След завръщането си от спортист на Олимпийските игри в Лондон той е удостоен с медал на Ордена.

Можете също така да се отбележи, че е майстор на спорта по вдигане на тежести.

Кратко описание на лицето,

В действителност, един прекрасен спортист Светлана Царукаева. Биография момиче е изпълнен с много и различни събития, някои от които са важни победи и обидни поражения.

Независимо от всичко, тя ще остане в историята на Руската вдигане на тежести, като един от най-успешните спортисти.

Рядък случай, когато една крехка девойка очевидно в състояние да достигне до такива висоти. Тя спортист свързва този успех с борбен дух склад.

Той е един от малкото руски спортисти, които са били признати за най-добрата версия на списание World вдигане на тежести. Това събитие датира от 2011 година.

Светлана Царукаева е несъмнено една от най-добрите щангисти в историята на постсъветска Русия.

Copyright © 2018 bg.delachieve.com. Theme powered by WordPress.