Спорт и фитнесЛека атлетика

Сергей Воронов - скейтър от ново поколение

Сергей Воронов е фигура скейтър, който изпълнява соло пързаляне. Той е шампион на Русия (2 пъти), заместник-шампион на Европа и многобройната награда от най-големите турнири.

детство

Бъдещото фигурно пързаляне е родено в Москва. Благодарение на родителите си той се качи на кънки след четири години. Те повериха детето си на Рафаел Харютюян - треньор с дългогодишен опит. Сергей Воронов е фигура скейтър, който работи усилено от ранна детска възраст, опитвайки се да донесе всички елементи до съвършенство. През 2002 г. Хартунюан заминава за Съединените щати. Младежът не можеше да го последва, тъй като беше непълнолетен. Сергей реши да се премести в Санкт Петербург. Галина Кашина стана новият треньор на бъдещия шампион.

Ранна кариера

След обучението с Кашин имаше недоволство, което редовно показа Сергей Воронов. Скейтът беше разстроен от сътрудничеството с Галина, тъй като не донесе успех. Новият наставник на момчето беше Алексей Урманов, който помогна на младия спортист да започне успешно на леда. През 2005 г. Сергей спечели среброто на младежкия шампионат. Тази награда му позволи да участва в световното първенство през 2006 г. Но Воронов беше ранен и не можа да отиде там. Следващия сезон Сергей започва с второ място в руския шампионат. Голямата награда го очакваше през 2006-2007. Този път той се състезава с възрастни и заема само шесто място, без да получи правото да участва в Европейското първенство. Но на Световното първенство той се представи много добре, стана деветнадесети.

Неуспешни сезони

2007-2008 г. не бяха много успешни поради здравословните проблеми, с които се сблъска Сергей Воронов. Скейтът не успя да изпълни скоковете с пълна сила, въпреки това отбеляза редица значителни победи: първото място в руския шампионат, четвъртото място в Европейското първенство и седмият световен шампионат.

Изпълненията на фигурката в Grand Prix бяха с различен успех. Последният бе неуспешен и докато Световната купа остана само месец. Заедно с треньора Воронов реши да промени кратката програма, като вдига нова музика. В резултат на това той потвърди статута си като стана шампион.

Участието през 2009 г. в Европейското първенство доведе до напълно различно място, което скейтърът Сергей Воронов разчиташе. Биографията на спортиста от този период съдържа данни за неговата девета позиция. Този резултат предизвика вълна от тежки критики от треньорите на Федерацията и Сергей. Последният вярва, че е мързелив и не се поддава на обучение за 100%. Ниските резултати на Воронов в Световното първенство само потвърдиха думите си. Спортистът зае тринадесетото място.

Преместване в Москва

Сезон 2009-2010 се проведе за Сергей с различен успех. Грандиозната сцена, проведена в Китай, донесе сребро на Сергей, а в Париж той зае само шеста позиция. Но успешното представяне на руското първенство помогна на спортиста да заеме място в Европейското първенство.

Само изпълнението не се оказа толкова добро, както планираше Сергей Воронов. Скейтърът взе кратката програма и стигна до четиринадесетото място. Това събитие засегна включването му в олимпийския отбор. В случай на по-високо място, Сергей може да отиде като основен спортист. И така той беше включен в отбора като резерв.

На Световното първенство в Торино, Voronov също е планирано като резерв. Но отстраняването от състезанието Евгени Плюшенков от здравословни причини позволи на Сергей да влезе в основния отбор. Скейтът заема четиринадесетото място. След това младежът реши да спре сътрудничеството си с Алексей Урманов.