Спорт и фитнесЛеката атлетика

Руската кратко trekist Yelistratov Спермата: биография, спортна кариера, личен живот

Yelistratov Семьон Андреевич - известния руски кратко trekist. Той е олимпийски шампион, многократен носител на световната и континентални първенства.

биография

Yelistratov Саймън е роден през 1990 г. в Уфа. Още в ранна възраст момчето е много активен и мобилен, така че родителите ми решиха да го напиша в спортната секция. На първо място, Саймън посещава лекции по таекуондо, но шест месеца по-късно, той се обръща внимание на спорта, като по шорттрек.

Един от първите, които признават таланта на младия спортист, е бил треньор Андрей Максимов, който в момента е наставник Elistratova. Тя е под негово ръководство сперма от конвенционалните перспектива младши стана световен шорттрек звезда.

Въпреки много натоварен график на обучение Yelistratov успя не само добро да завърши училище, но също така и да влезе в Института по физическа култура, за да се получи диплома и лиценз треньор магистърска.

Sports кариера

Традиционно, спортно училище новак кратко trekisty получават първите кънките като подарък от известни спортисти. Спермата те излязоха от ръцете Юлий Chachinoy, която в своето време е носител на Европейското първенство. Той също така служи като стимул за Elistratov усилени тренировки.

Младият спортист показа сензационни резултати за неговата възраст. През 2003 г. 13-годишният Elistratov сперма, шорттрек, че вече по това време е на първо място в живота си, квалифицирано стандарт за титлата майстор на спорта, а от 16 години насам - дебютира в Световната купа.

е приет в националния отбор след 2007 г. Уфа кратко trekist спечелената руския шампионат среброто в всички около. От този момент започва звездна спортна кариера Elistratova. Той участва във всички международни състезания. Също така, 20-годишният стопер trekist за руския отбор на Олимпиадата във Ванкувър, който не е успял да пробие в топ двадесет.

Първият международен успех дойде на Симеон през 2012 година. Той се превръща в трикратен победител на Европейското първенство на разстояния от 1.5 и 3 км, както и в изцяло наоколо.

Година по-късно Yelistratov добавя към колекцията си от награди сребърен медал на световното първенство, както и три награди на УЕФА, сред които е златен - за състезанието на релето.

Олимпийският година е руски спортист буквално злато. Той става носител на два пъти на Европейското първенство, така че от дома игри в Сочи Yelistratov Симон дойде в страхотна форма. И не е чудно - това стана олимпийски шампион в щафетата, където руския отбор успя да победи основните конкуренти за златен медал - екипът на Холандия.

През 2015 Yelistratov има ново заглавие - той стана световен шампион. В допълнение към континентален шампионат той донесе шест награди, сред които е златото за короната за него щафетата.

През следващия сезон Yelistratov Спермата става трикратен победител на Европейското първенство, както и световен рекордьор в бягането на 1000 метра.

Поради открит в допинг тестове Мелдониум забранено вещество, Руската спортист бе принуден да пропусне Световното първенство по футбол през 2016. 21 Април Elistratova суспензия се надигна и той ще продължи да изпълнява по време на Световната купа и на други турнири.