Спорт и фитнесСпортове на открито

Руската Luger Demchenko Алберт: биография, спортна кариера, личен живот

Алберт Демченко, чиято биография е представена в тази статия, е легендарен руски Luger, седемкратен участник и трикратния олимпийски медалист. Много пъти той спечелени на руски и европейски първенства, както и в генералното класиране за Световната купа.

биографична информация

Demchenko Алберт Михайлович е роден през 1971 г. в малкото градче Чусовой, намиращ се в района на Перм, в семейството на металурзи. Той беше най-възрастния от петима синове. детството Алберт, не може да се нарече спокойно: той е израснал мъжкарана и побойник. Проучване в училище му е било дадено с трудност. Единственото развлечение е бъдещето на шейна на спортиста. И те са направени от отпадъчни материали - баща варени няколко тръби и ги покри отгоре борда. Именно на тези шейни и прекара първата си обучение аматьорски Demchenko Алберт.

След гимназията, Люгерът озаглавена бъдещата продължава обучението си в областта на хуманитарните и социални институции. Тежки 90-те години не е бил пощаден и семейството Demchenko. Алберт е бил принуден да се търсят работни места в търсене на пари в различните проучвания. Той трябваше да се научат професията на водача, портиер, а фаянсаджия, а дори и месо продавача на пазара. Но временни затруднения не могат да обезкуражат страстта си шейна.

Sports кариера

Сериозно преследва шейни Demchenko започна през 1984 г. под ръководството на Татяна Yuferova. Шест години по-късно, Алберт получава повиквателна на Съветския съюз. Но първо успех дойде при него вече е в руския отбор.

На Европейското първенство през 1996 г. Demchenko спечели сребърен медал в сингъла и бронз в двойки. След това, след прекъсване, предизвикани от кризата и здравни проблеми, икономически, Албърт се завръща в спорта. През сезон 2004/2005 той успява да спечели Световната купа между отделните индивиди.

След това дойде предварително олимпийски сезон. Demchenko Алберт е успял да спечели сребърен медал в Торино, както и да спечели Европейското първенство в сингъла. Две години по-късно, руски Luger на второ място в континенталния шампионат, а през 2010 г. Европейско първенство в Chezane приключва за него триумфално победа. Неговият успех Demchenko повтори две години по-късно родния си песен в Paramonovo.

Сочи олимпийски игри е трябвало да бъде за Алберта За седми. Получаването се извършва по-задълбочено, отколкото Алберт лично участвах в разработването на нов модел на шейна, успоредно с това да приключи своята колекция от награди със златни Европейско първенство в Сигулда. И олимпийски игри през 2014 започна. В допълнение към сингъла, които вече се е превърнало в короната на Demchenko, Алберт взе участие в релето. И много добре - той спечели два сребърни медала.

След Олимпийските игри в Сочи, 43-годишният Luger обяви края на дългия си и да стане легендарен спортната си кариера.